PORTAL WIEDZY MENEDŻERSKIEJ

gaining knowledge never stops

controlling

Controlling, czyli kodowanie strategii firmy

Każda firma chce działać w sposób jak najbardziej wydajny, ale tylko nieliczne stosują w tym celu nowoczesne koncepcje, praktyki i narzędzia zarządcze. Jednym z takich narzędzi jest controlling. Pojęcie to utożsamiane jest często z rachunkowością zarządczą. W praktyce ma jednak dużo szersze znaczenie. Controlling bowiem to system sterowania organizacją, wspomagający kierownictwo w podejmowaniu decyzji poprzez właściwą koordynację procesów planowania, kierowania i kontroli (w tym także wprowadzania działań korygujących).

trendy w Business Intelligence, BI

Trendy w Business Intelligence

Rosnąca presja konkurencyjna, dążenie do ciągłej optymalizacji działalności oraz ogromne ilości gromadzonych w każdej firmie danych powodują, że systemy analityczne coraz bardziej zyskują na popularności. Rozwiązania klasy Business Intelligence stanowią dziś jedną z najszybciej rozwijających się kategorii oprogramowania biznesowego.

windykacji

Zbyt dużo niespłaconych należności? Czas na narzędzia wspierające obsługę windykacji

Niepokojący poziom niespłaconych należności oznacza, że nadszedł czas na narzędzia wspierające obsługę windykacji. Utrzymanie płynności finansowej to wyzwanie nie tylko małych i średnich przedsiębiorstw. Opóźniające się płatności ze strony kontrahentów mogą zagrozić także pozycji dużych firm. Warto zatem rozważyć inwestycję w rozwiązania pozwalające podnieść efektywność procesu windykacji.

wdrożenia BI

Solidne ERP kluczem do wdrożenia BI

Jakość analiz i raportów generowanych przez najlepsze nawet rozwiązania analityki biznesowej może być tylko tak dobra jak jakość gromadzonych informacji. Dlatego ważne jest posiadanie odpowiedniego środowiska ERP, które pełnić będzie podstawę dla dalszego przetwarzania danych o biznesie.